Soms kom je er niet uit in je eentje en kun je wel wat advies gebruiken. Elke dinsdag vertelt een lezeres daarom over haar dilemma.
Lees verder onder de advertentie
Josefien (29) woont samen met Rens (28) en is moeder van Elfi (1).
“Na tien jaar vegetarisch eten, besloot ik drie jaar geleden over te stappen op een veganistische levensstijl. Mijn vriend Rens was er een jaar eerder al mee begonnen, en toen ik bij hem zag dat het makkelijker is dan het lijkt, waren de laatste dierlijke producten al snel de deur uit.
Onze dochter Elfi eet naast de borstvoeding met onze pot mee. Het consultatiebureau doet daar een beetje sceptisch over, ze mag toch best een plakje kaas of bakje volle yoghurt? Nou, liever niet dus. Iedereen moet doen waar zij of hij zich goed bij voelt, maar als ik een kind van 1 vlees zie eten, word ik letterlijk misselijk. Dat is dus een harde nee.
Toch twijfel ik of Elfi als ze binnenkort van de borst af is, niet toch wat extra’s nodig heeft. De natuur biedt meer dan genoeg alternatieven voor dierlijke voedingsproducten, maar ik wil er niet in doorslaan. Zelf ondervind ik pas drie jaar wat veganistisch eten met mijn lichaam doet; míjn peuterlijf deed het nog ouderwets met de Schijf van Vijf. En hoe zal haar lichaam reageren als ze straks bij vriendinnetjes of op school toch zuivel binnenkrijgt? Dat wil ik niet te krampachtig voorkomen.
Lees verder onder de advertentie
Alle vitaminen
De wijkverpleegkundige stelde een kinderdiëtist voor om in elk geval zeker te weten dat Elfi alle benodigde vitaminen binnenkrijgt. Een extra check is altijd verstandig, maar voorkom ik niet gewoon een hoop gedoe als ik mijn dochter eerst alleen vegetarisch te eten geef, ook al botst dat met onze opvattingen?”
Meer afleveringen van het dilemma? Elke dinsdag komt er een nieuw verhaal op KekMama.nl. Lees hier de eerdere dilemma’s.
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Marloes (33) is redacteur bij Kek Mama en woont met vriend, peuter (3) en baby (10 maanden) in Arnhem. Ze schrijft in haar columns over hoe ze het hoofd boven water houdt in haar chaotische gezinsleven en de overgang van één naar twee kinderen. Deze week over: de eerste wendag op de basisschool.
Patrick (53) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.