In Op het podium laten we elke week een influencer aan het woord over het moederschap. Dit keer spreken we Erin Ameling, ook wel bekend als miniliefde, moeder van Senn (5) en Keet (1).
“Vijf jaar geleden, kort na de geboorte van Senn, werd ik actiever op Instagram. Senn was een huilbaby, dus het was een heftige tijd. Op internet kon ik destijds maar weinig herkenbare verhalen vinden – ik zag alleen perfecte gezinnen op een roze wolk, iets wat ik juist niet herkende. Om het taboe te doorbreken, besloot ik de verhalen zelf te schrijven. En dat sloeg aan, want er kwamen een hoop volgers bij. Wat een opluchting: ik was niet de enige met een huilbaby. Op Instagram deel ik bewust óók de moeilijke kant van het moederschap, maar de laatste tijd worstel ik daar soms mee. Welke momenten deel ik wel en welke juist niet? Ik wil mijn kinderen niet te kwetsbaar opstellen, maar ik wil ook eerlijk zijn. Waar die grens ligt, weet ik nog niet precies, maar ik bespreek het regelmatig met Peter.”
Lees verder onder de advertentie
Welke invloed had die periode op jullie leven?
“Dat was een heftige tijd. Het was flink aanpoten met een huilbaby en bovendien sliepen we amper. Vanaf zijn geboorte huilde Senn twintig uur per dag – en dat geluid ging echt door merg en been. De kraamhulp trof ons elke ochtend huilend op de bank aan. Senn is ons eerste kind, dus ik was enorm onzeker: wat doe ik verkeerd? Bovendien nam niemand ons serieus. We kregen continu te horen dat huilen er nu eenmaal bij hoort. Hadden we het ouderschap gewoon te rooskleurig ingeschat? Pas toen mijn moeder bepaalde trekjes van mij in Senn herkende, kwamen we in de medische molen terecht. Wat bleek? Senn had reflux in combinatie met een koemelkallergie, net als ik vroeger. Door een strak regime aan te houden en koemelkvrije dieetvoeding, kregen we ons leven na ongeveer zes maanden weer op de rit. Daarna kwam de grootste klap: ik kreeg een burn-out en Peter en ik stonden op het punt om uit elkaar te gaan. Gelukkig hebben we elkaar, door heel veel gesprekken en aandacht, weer teruggevonden.”
Wat deed dat met jullie wens voor een tweede kind?
“Ja, daar hebben we bewust wat langer mee gewacht. De angst voor nóg een huilbaby was te groot – ik wist niet of we dat aankonden. We hebben daarom gewacht tot Senn naar school ging. Stel, ons tweede kind huilde ook zoveel, dan was hij in elk geval wat zelfstandiger. Gelukkig ging het met Keet een stuk beter. Het klinkt lullig, maar dat was echt een verademing. Toch zit de angst er nog steeds in. Bij elke huil die wat heftiger is, sla ik aan. Dat is een kleine smet op ons geluk. Tegelijkertijd geniet ik een stuk bewuster van Keet, omdat ik de babytijd van Senn gemist heb.”
Lees verder onder de advertentie
Wat typeert jou als moeder?
“Ik speel niet graag met blokken en Duplo, maar ik ben dol op grapjes, gek doen en zingen. Ik maak mijn kinderen graag aan het lachen. Schaterlachjes horen we hier vaak, haha. Wat mij ook typeert, is mijn chaotische huishouden. Alle ballen hooghouden lukt niet altijd, want meestal zijn de ballen kwijt. Laatst had ik nog een error, toen ik de kinderen ophaalde van de kinderopvang en ze in de auto stopte – wat al een heel gedoe is. Vervolgens begon een van de twee te brullen, omdat-ie honger had. Eenmaal thuis was ik vergeten eten te halen, dus hebben we maar iets besteld.”
Lees verder onder de advertentie
Krijg je online weleens vervelende reacties?
“Ja, steeds vaker. Een tijdje geleden kreeg ik een vervelend bericht: ‘Je hebt zo’n perfect leven, wat zeik je nou?’ Soms vinden mensen het raar dat ik Keet nog borstvoeding geef. Zulke kritiek doet meer met me dan ik zou willen. Dus, toetsenbordhelden: denk eens wat vaker na voordat je iets zegt, want je kunt er iemand mee kwetsen.”
In de miniserie op Kek Mama TV geef Erin vier weken lang een kijkje in haar leven. Gezin, dagjes weg, diepgaande gesprekken en bekentenissen: alles komt voorbij. Benieuwd? Bekijk de tweede vlog hieronder.
Lees elke maand de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste tips voor jou en je kids. Abonneer je nu op Kek Mama en krijg tot 45% korting.
Kinderen verzinnen de gekste dingen om ergens onderuit te komen. Vaak met hele slechte smoezen die je zo doorziet, maar soms zijn ze slimmer dan je verwacht. Zo dacht Sylvia maandenlang dat haar dochter naar paardrijles ging, maar dat was helemaal niet zo.
We kennen allemaal wel een verhaal over een bizar betaalverzoek, toch? Dat is lachen, tot het je ineens zelf overkomt. Sonja kreeg een Tikkie van het vriendje van haar dochter.
In de podcast Geuze & Gorgels vertelt Monica Geuze dat ze de achternaam van haar dochter wil laten aanpassen. Zara-Lizzy gaat nu door het leven met de naam van haar vader, Veldwijk, en dat ziet haar moeder graag anders.
We doen het allemaal weleens: uit automatisme roepen we “Goed gedaan!” als onze kinderen iets presteren. Volgens kinderpsycholoog Becky Kennedy zijn juist deze twee woorden – hoe goedbedoeld ook – niet altijd goed voor het zelfvertrouwen van je kind.
Als ouder wil je natuurlijk niets liever dan je kleintje na het zwemmen lekker warm inpakken met een zachte handdoek. Maar wist je dat de manier waarop je die handdoek omdoet, een groot verschil kan maken voor de veiligheid van je kind? Zweminstructrice en waterveiligheidsadvocate Nikki Scarnati deelde onlangs een belangrijke tip.