Niet iedereen heeft de luxe dat opa en oma regelmatig willen en kunnen passen. Ben je wel in die positie, dan moet je dat koesteren, vindt moeder en blogger Christine Organ. Op haar blog beschrijft ze de rol van haar ouders als oppas.
Lees verder onder de advertentie
Veel plezier
Christine is vier dagen weggeweest met haar man – alleen. ‘Geen kinderen, alleen wij twee’, schrijft ze. ‘We hadden de vrijheid om op te staan wanneer we wilden, om te doen wat we wilden. Het was fantastisch.’ Hun kinderen verbleven die vier dagen bij opa en oma.
Lees verder onder de advertentie
‘Altijd als we weggaan, met of zonder kinderen, vergt dat een hoop voorbereiding. De was doen, inpakken, kijken wie wat nodig heeft – én een lijst maken met instructies over wat wel en wat niet mag voor de oppas, mochten de kinderen thuisblijven. Maar toen we dit keer vier dagen lang met z’n tweetjes weggingen, hebben we maar één ding tegen opa en oma gezegd: veel plezier.’
Ze heeft er geen spijt van dat ze haar ouders geen instructies heeft gegeven over de bedtijden, badschema’s en het beperken van snoep. ‘Natuurlijk waren de kinderen één bonk suiker en oververmoeid toen we terugkwamen’, zegt Christine. ‘Maar ze hadden de tijd van hun leven gehad. Ze speelden met allerlei irritante speeltjes die thuis niet zijn toegestaan, mochten langer opblijven en werden verwend en geliefd.’
Lees verder onder de advertentie
‘Laat de regels los’
Christine kan zich voorstellen dat sommige ouders het heel irritant vinden dat hun kinderen zich slechter gedragen na een oppasweekend bij opa en oma. ‘Maar dat is een kleine prijs om te betalen, voor gratis opvang’, vindt ze. ‘Bovendien heb jij tijd om de batterij weer op te laden en brengen de kinderen en opa en oma fijne tijd met elkaar door.’
Lees verder onder de advertentie
Ze is zich ervan bewust dat niet alle grootouders in de gelegenheid zijn om op te passen. ‘Maar als je het geluk hebt dat je ouders in de buurt wonen en bereid zijn om op te passen, dan is mijn advies: deal gewoon met de gevolgen. Laat de regels en do’s en don’ts los en laat je kinderen en opa en oma herinneringen maken. En geniet zelf van de tijd met je man: herinner je weer even hoe het was toen je nog geen moeder was.’
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
1 April is voor kinderen een feestdag op zich. Geintjes bedenken, mensen foppen en dan gierend van het lachen kijken of iemand erin trapt. Maar dit jaar liep het bij Keesje thuis nét even anders dan gepland. Of nou ja, misschien juist precies zoals gepland: een Tikkie voor iedereen!
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Merel had nooit gedacht zó’n moeder te worden en vond thuisblijfmoeder eigenlijk een beetje een vies woord. En haar baan was toch ook best leuk? Maar toen ze weer ging werken na haar verlof, wist ze ineens helemaal niet meer wat er nou zo leuk aan was geweest.