Dani Graham is sinds anderhalf jaar moeder. En als het even kon, zou ze nooit meer werken en fulltime bij haar dochter zijn.
Lees verder onder de advertentie
‘Op mijn werk denk ik vaak: mist ze mij net zoveel als ik haar?’, schrijft ze op haar blog.
Kostwinner
Na de geboorte van haar dochter (nu 17 maanden), was Dani vier maanden thuis. ‘Ik weet nog dat ik op een gegeven moment snakte naar een gesprek met een volwassene, zonder een kind dat zich aan me vastklampte en een non-stop berg wasgoed om weg te werken. Toch vond ik het niet erg: die maanden met m’n dochter waren fantastisch.’ Omdat Dani de kostwinner is, moest ze daarna weer aan het werk. ‘Ik vond het moeilijk, maar verwachtte dat het na een tijdje makkelijker zou worden.’
Dat gebeurde echter niet. ‘Ik werk fulltime en vind het elke dag vreselijk om mijn dochter achter te laten. Terwijl ik op mijn werk zit, vraag ik me af hoe het met haar gaat en hoe haar dag verloopt. Mist ze mij net zoveel als ik haar?’ Eenmaal weer thuis is het tijd voor het eet-, bad- en bedritueel en blijft er weinig tijd over voor qualitytime met haar dochter. ‘Het is anderhalf uur chaos en dan gaat ze naar bed.’
Lees verder onder de advertentie
‘Ik mis zoveel’
Dani weet dat haar beide oma’s er veel voor over zouden hebben gehad om te studeren en te kunnen werken. ‘Ik ben ook heus wel dankbaar voor mijn werk, maar soms zou ik willen dat ik gewoon bij mijn dochter kan blijven. Ik ben nu een jaar verder, maar verlang steeds vaker naar meer tijd met haar. Ze leert nu zoveel woorden en krijgt echt een eigen karakter. Het is moeilijk om te beseffen hoeveel ik het afgelopen jaar van haar groei en ontwikkeling heb gemist.’
Iedere moeder heeft geheimen. De een eet stiekem chocolade in de badkamer, de ander liegt over hoeveel schermtijd haar kinderen écht krijgen. Maar sommige geheimen gaan verder dan kleine leugentjes om bestwil. Kaya (36) heeft een bijbaan die niet aan het licht mag komen.
Actrice en zangeres Birgit Schuurman (47) is altijd al druk, druk, druk in haar hoofd geweest. Toch kwam de ADHD-diagnose pas toen ze 45 was. Ze is samen met Sander en moeder van Chico (16) en Jimi (3).
Vandaag start de nieuwe campagne van stichting Hartekind: ‘Elk kinderhart dat stopt, is er één te veel’. Wij spraken ambassadeur, comedian en moeder van een hartekindje Nienke Plas over de roerige start van haar dochter Harley en hoe het nu met haar gaat. “Ik besef elke dag hoeveel geluk we hebben gehad.”
Een slaapfeestje voor zevenjarige meiden: cupcakes versieren, nagels lakken en een film kijken met popcorn. Klinkt als een droom, toch? Tot blijkt dat de matching pyjama’s van het feestje meer weg hebben van lingeriesetjes…
Jitske’s dochter Ivy zit sinds dit jaar op de basisschool. Elke woensdagmiddag hoopt haar dochter met iemand te kunnen spelen maar dit lukt maar zelden. Moet ik me zorgen maken, vraagt Jitske zich af?
Elke zondag vertelt een moeder over het verhaal achter het bedrag op haar bankrekening. Deze week: Op de betaalrekening van Rabia en Ivar staat precies genoeg om van rond te komen. Het bedrag dat ze verdiende met haar escortwerk tijdens haar studententijd staat veilig op een eigen rekening.