Lente de Vries (48) is moeder van de tweeling Mirre en Jip (9) en van Siebe (6). Ze werkt als finance manager bij Unilever en is de enige senior manager binnen het concern die minder dan vier dagen werkt.
Lees verder onder de advertentie
“Geen kinderen krijgen was geen optie voor mij. Eigenlijk was het heel biologisch, een hormoongevoel dat ik tot in mijn poriën voelde: ik wilde ooit moeder worden. Mijn ex-man en ik waren veertien jaar samen. Baby’s waren in het begin nog geen onderwerp van gesprek, daarna schoven we dat gesprek steeds voor ons uit. Hij stond er anders in dan ik, merkte ik. En dus moest ik een keuze maken: blijven zonder kinderen of weggaan en alleen een gezin stichten. Het werd het laatste.
Lees verder onder de advertentie
Bewust alleenstaande moeder
Omdat ik altijd aan mijn carrière heb gewerkt, was ik in staat om een mooi huis te kopen. Ik meldde me op mijn 37e bij een kliniek voor een donor en twee jaar later werd ik moeder. Pas later dacht ik: wat heb ik gedaan? Ik heb een behoorlijk grote beslissing voor mijn kinderen genomen, door ze bewust te krijgen en op te voeden zonder vader.
Toch doe ik het niet helemaal alleen. De eerste weken met de tweeling bleef elke nacht een andere vriendin slapen, mijlpalen deel ik live of via Skype met familie en ik heb een gastouder voor de dagen dat ik werk. Op woensdag gaat ze met de jongste naar zwemles.
Lees verder onder de advertentie
Parttime hoger management
Omdat het thuis goed loopt, kan ik me 28 uur per week ook echt op mijn werk storten. Er wordt vaak gedacht dat je in hogere managementposities niet parttime kunt werken, maar ik heb op een dag gewoon een balletje opgegooid en dat balletje is gaan rollen. Ik ben bij de Nederlandse tak van Unilever sowieso de enige senior manager die 28 uur werkt, misschien zelfs wel wereldwijd. Maar dat betekent niet dat ik na vijf uur ’s middags niet meer bereikbaar ben. En ja, het komt voor dat ik op mijn vrije dinsdag toch even een paar uur aanschuif voor een belangrijke meeting. Maar ik ga op een werkdag ook weleens kijken bij een uitvoering op school, en daarna snel terug naar kantoor. Als je wilt dat je werkgever flexibel is, moet je dat zelf ook zijn.
Ik heb niet het gevoel dat ik op de werkvloer minder serieus word genomen omdat ik minder werk dan collega’s op eenzelfde positie. Ze vinden het zelfs stoer dat ik bewust alleenstaande moeder ben. Mijn werk doe ik graag, en graag goed. Maar ik bewaak mijn tijd en taken zorgvuldig. Dat betekent dat ik soms een extra project of een promotie afsla, omdat ik niet over de 28 uur wil gaan. Nou ja, in elk geval niet meer vier of vijf dagen werken zoals ik voorheen wel deed. De tijd die ik met mijn kinderen heb, is me veel te dierbaar.
Het is echt precies zoals ik vooraf had gehoopt. Hoe fijn dat het me gegund is om moeder van drie gezonde en gelukkige kinderen te zijn. Ik geniet intens van het moederschap. Van knusse weekendjes thuis of kamperen in de bergen. Op vakantie laad ik echt op, en daar heb ik eindelijk ook tijd voor mezelf. Ik sla zelfs het aanbod om wijn te drinken met de buren op de camping af, zodat ik een boek kan lezen als de kinderen slapen. Dat is wellicht de grootste uitdaging als je alleen kinderen opvoedt naast een drukke baan: tijd voor jezelf nemen. Maar net als bij opvoeden en carrière maken staat of valt ook dat met goed management en grenzen stellen.”
Dit artikel staat in Kek Mama 03-2021.Meer lezen? Neem hier een abonnement op Kek Mama, de #1 glossy voor moeders.
Ouders in heel Nederland zitten met een plakkerig probleem: de vrolijke Smiles-stickers van Jumbo, die zouden moeten kunnen herplakken, zitten vast op de ramen. Kek Mama to the rescue!
In december 2024, na een relatie van maar liefst 18 jaar, maakten actrice Carolien Spoor en regisseur Jon Karthaus bekend dat ze uit elkaar gingen. Een heftige periode voor de actrice, maar ze voelt zich nu sterker dan ooit.
Merel had nooit gedacht zó’n moeder te worden en vond thuisblijfmoeder eigenlijk een beetje een vies woord. En haar baan was toch ook best leuk? Maar toen ze weer ging werken na haar verlof, wist ze ineens helemaal niet meer wat er nou zo leuk aan was geweest.
Soms gebeuren dingen zo snel dat je niet weet wat je overkomt, en heb je achteraf spijt dat je het niet anders aangepakt hebt. Zo ook Gwen, die met haar zoon een nare aanvaring had met de jeugdarts.
Het is weer zover: deze maand wordt de kinderbijslag gestort. Een fijn extraatje voor de opvoeding van je kind, maar waar gaat dat geld eigenlijk naartoe?