
Yolanthe: ‘Hij stond daar, zijn kleine handje op de kist, tranen over zijn wangen’
Yolanthe Cabau woont met zoon Xess (9) in Los Angeles. In deze column deelt ze haar ervaringen als single moeder en carrièrevrouw.
Gezellig een dagje naar het zwembad met de buurvrouw en jullie zoon en dochter, klinkt als een leuk middagje uit. Het veranderde in een horrormiddag voor Lilian en haar dochter Emmelie.
Lilian (39), getrouwd met Wouter en moeder van Emmelie (8) en Daphne (6): “Gezellig naar het zwembad, ik vind het heerlijk. Ik houd van zwemmen en sinds onze oudste zelf goed kan zwemmen, ga ik vaak even baantjes trekken en gaat zij spelen en van de glijbanen af. Dit keer gingen we met onze buurvrouw en buurjongen, van dezelfde leeftijd als Emmelie.
De buurvrouw en ik zaten net na onze baantjes aan een kop koffie, toen we gekrijs hoorden uit het zwembad, wat de buurvrouw onmiskenbaar herkende als haar zoon. We snelden naar het zwembad en zagen een beeld wat ik niet meer van mijn netvlies af krijg: Emmelie en de buurjongen waren in de hoek van het zwembad waar met waterstralen stroming werd gecreëerd. Hij schreeuwde moord en brand. Krijste als een speenvarken. Hij was duidelijk bang en in paniek, maar in zijn poging boven water te blijven, duwde hij Emmelie juist steeds onder water. Dat paniekerige gespartel van haar was hartverscheurend.
Ik sprintte naar het zwembad, dook erin en zwom zo gauw ik kon naar mijn dochter. Vanaf onder water trok ik haar mee naar boven. Ze hoestte en proestte en huilde toen ze boven kwam, ze was helemaal in paniek. En ik eigenlijk ook. Ik gaf enorm af tegen de buurjongen, die zelf juist ook in paniek was, dus dat was niet mijn beste moment. Maar goed, hij had wel bijna mijn dochter verzopen. Mijn hart brak in duizend stukken, toen ze snikte dat ze dacht dat ze dood zou gaan.
Uiteindelijk bleek er na de schrik weinig aan de hand met mijn dochter. Ik ben nog woedend naar de badmeester gegaan, want waar hing hij uit? Mijn dochter was bijna verdronken en hij was in geen velden of wegen te bekennen. Ik moest het doen met welgemeende excuses. Nou, voortaan zit ik pal aan de rand van het zwembad, dat weet ik wel.”
De buurvrouw van Sanne laat haar jongste kind regelmatig alleen thuis als ze de oudste naar school brengt. Sanne deelt haar zorgen, maar of de buurvrouw zich daar iets van aantrekt? Je leest het hier.
Ga voor me-time met Kek Mama Magazine!