Staat Mila (2) te dansen met chocoladesaus op haar been, dan is de vakantie van influencer Mascha Feoktistova (36) geslaagd. En ze kijkt ook niet op een ijsje meer of minder.
Lees verder onder de advertentie
In het Kek Mama Zomerboek vertelt ze over vakantie met het gezin, die heel anders is dan vroeger.
“Ik snapte er vroeger niks van, ouders die riepen dat hun vakantie goed was ‘zolang hun kind het maar leuk had’. Gregor en ik gingen ook altijd naar van die adults only resorts. Tegenwoordig zit ik om negen uur ’s ochtends al in de ballenbak. Ik zoek mijn vakantiebestemmingen uit op kindvriendelijke activiteiten, anders vind ik het de moeite niet.”
Lees verder onder de advertentie
Opvoeden is ook loslaten
“Gregor en ik zijn niet superstreng: we hebben geen specifieke schermtijd en als Mila iets niet lust, hoeft ze het niet te eten. Grappig genoeg werkt dat goed: ze legt de iPad na een kwartiertje vaak zelf weg en lust bijna alles. In de zomer laten we de touwtjes nog wat meer vieren: dan gaat Mila een uurtje later naar bed en mag ze vaker wat lekkers. Eerst was ik daar strenger in, bang om Mila iets ongezonds te geven. Tegenwoordig ontneem ik haar geen dingen meer – ik wil niet dat ze later een verstoorde relatie krijgt met eten. Dus halen we een ijsje of wafel als ze daar zin in heeft.
“In de zomer laten we de touwtjes nog wat meer vieren”
Lees verder onder de advertentie
Qua kleding let ik in de zomer helemáál niet meer op. Ja, ik wil graag dat ze er leuk uitziet, maar als ik Mila in enkel haar luier zie dansen, met chocoladesaus die over haar been druipt en haar dat in de war zit, denk ik: dit is hoe vakantie moet zijn.”
Meer lezen? Het Kek Mama-vakantieboek ligt nu in de winkels.
Een fijne oppas vinden is een zegen. Want als ouder is het een klein wonder als je iemand vindt die je leuk vindt, betrouwbaar is én altijd beschikbaar. Maar soms bezorgt zo’n zegen je ook bijna een hartaanval. Als je een Tikkie van 800 euro krijgt bijvoorbeeld.
Het kabinet presenteert de voorjaarsnota met maatregelen die de portemonnee van veel Nederlanders raken. Belastingverhogingen en een verlaging van het kindgebonden budget staan centraal in de plannen om de begroting sluitend te krijgen.
Iedere ouder maakt fouten. Kleine, grote, gênante – het hoort erbij. En meestal kun je er achteraf hartelijk om lachen. Maar soms ook niet. Carlijn baalt nog altijd dat haar dochter zilveren tanden heeft door haar fout.
Zangeres Eva Simons, die dit jaar de rol van Maria speelt in The Passion, deelt een intens persoonlijk verhaal. Tijdens een repetitie voor de paasvertelling kreeg ze een miskraam. “Het was intens verdrietig.”
“Ik vroeg het eigenlijk gewoon voor de grap…” Dat schrijft de 28-jarige Natallia Tarrien over het moment dat ze ChatGPT raadpleegde vanwege een vreemd gevoel in haar kaak. Wat begon als een onschuldig gesprekje met een chatbot, eindigde met een spoedopname, een bevalling en… het redden van haar leven.
Iedere zwangere vrouw droomt van haar perfecte babyshower: een feest vol liefde, verrassingen en alle aandacht voor haar en de baby. Maar wat als je die bijzondere dag ineens moet delen?