Door je kind op het matje worden geroepen omdat je iets fout doet? Moet kunnen, vindt blogger Diana Park.
Lees verder onder de advertentie
Diana groeide op met een strenge vader. ‘Bij een vriendin thuis werd altijd gevraagd wat zij wilde eten. Ook had ze inspraak in het inrichten van haar kamer – ze werd niet alleen als kind gezien, maar had ook een stem’, zegt Diana. ‘Bij ons thuis was dat uit den boze. Mijn vader was streng en zei dingen als: ‘Ik heb altijd gelijk.’ Mijn broers, zussen en ik gehoorzaamden hem en dachten dat onze mening er niet toe deed.’
Lees verder onder de advertentie
‘We maken allemaal fouten’
Als ze ooit zelf kinderen zou krijgen, wist Diana, dan zou ze het anders doen. ‘Ik was er van jongs af aan van overtuigd dat ik mijn kinderen later wilde opvoeden tot zelfverzekerde mensen. Ik wilde dat ze zich veilig zouden voelen om hun mening te verkondigen.’
Lees verder onder de advertentie
Inmiddels is ze al een aantal jaren moeder en leert ze haar kinderen om voor zichzelf op te komen. ‘Ook corrigeren ze mij. Ik wil ze op die manier laten zien dat het niet erg is om iets fout te doen en dat je naar anderen moet luisteren. En dat je, als je iemand laat merken dat hij iets verkeerd doet, dat ook op een respectvolle manier moet meedelen.’
Moederschap is prachtig, maar eerlijk? Ook doodvermoeiend. Slapeloze nachten, vroege ochtenden en een eindeloze to-do-lijst – geen wonder dat sommige moeders standaard gapend rondlopen. Maar wist je dat jouw sterrenbeeld invloed kan hebben op hoeveel slaap je eigenlijk nodig hebt?
In de wereld van opvoedstijlen duikt steeds vaker de term ‘panda parenting’ op. Deze benadering, geïnspireerd door het gedrag van panda’s in de natuur, is een combinatie van ouderlijke steun en het bevorderen van de zelfstandigheid van kinderen.
Actrice Jelka van Houten trouwde onlangs met haar grote liefde, cabaretier, Henry van Loon. Samen vormen ze een samengesteld gezin met drie kinderen. Ze vertelt open over de tropenjaren in een interview met VROUW Glossy.
Patrick (53) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.