Soms kom je er niet uit in je eentje en kun je wel wat advies gebruiken. Elke dinsdag vertelt een lezeres daarom over haar dilemma.
Lees verder onder de advertentie
Ruth (34) is getrouwd met Pieter (35) en moeder van Mink (5) en Boaz (4).
“Mijn schoonzus kreeg vier jaar eerder kinderen dan ik. Ideaal om de tips en tricks van af te kijken. Zo douchte ze haar kinderen alleen na zwemles, zei ze na een paar jaar moederen monter. Scheelde bergen verzet en in de overige zes dagen werden ze heus niet vies. Wat zweet een zesjarige nou, vond ze.
Lees verder onder de advertentie
Douchen
Nou, ik vond het nogal onhygiënisch. Want die kinderen zitten in allerlei bacillen en tussen niet-gedesinfecteerde Lego-blokken op school, elke dag. Alleen, Mink en Boaz zijn nu bijna zwemgerechtigd, en net als hun neven niet tot douchen te vermurwen. Zo gek klinkt die tip dus opeens niet meer.
Lees verder onder de advertentie
Mijn moeder is op haar beurt groot voorstander van de drie R’en. Vooral de Reinheid draagt ze hoog in het vaandel. Schoolgaande jongens dagenlang niet douchen? Ze zette nog net niet de staalborstel op hun ruggen toen ik het voorzichtig opperde. Om de dag in bad; oké. Daarna worden de rouwranden onder hun nagels en broeiende boxershorts verwaarlozing, stelt ze.
Ondertussen vecht ik om de dag een hels gevecht. Want mijn jongens willen geen shampoo en gesop, die willen hooguit tandenpoetsen en een warme washand. Als dat laatste een compromis kan zijn, en ze dagelijks handen en kruizen wassen, zie ik niet zo waarom één keer uitgebreid onder de douche na zwemmen te weinig is. Móéten kinderen wel zo vaak onder de douche?”
Als moeder zou je je soms het liefst willen opsplitsen om je kind niet achter te hoeven laten, ook al weet je dat ie in goede handen is. Vooral bij oma. Althans, dat hoop je dan altijd maar. Toen Vanessa (35) thuis kwam, was de oppas van haar driejarige zoontje nergens te bekennen..
Een kraamcadeau is een goedbedoelde verrassing voor de kersverse ouders en de pasgeboren spruit, maar soms krijg je iets waar je totaal niet op voorbereid bent. Hannelore (37) wist niet goed hoe ze moest reageren op het kraamcadeau van haar tante.
Serena Verbon (Beautylab) heeft op haar achtendertigste haar hypotheek – als single mom! – afgelost. Hoe heeft ze dit gedaan en is dat voor anderen ook verstandig om te doen?
Eva kreeg toen ze zwanger was hyperemesis gravidarum: extreme misselijkheid en overgeven tijdens de zwangerschap. Alsof dit nog niet erg genoeg was, geloofde haar leidinggevende niet dat ze echt zo erg en zo vaak ziek was en werd ze uiteindelijk ontslagen. Pure zwangerschapsdiscriminatie.