Ze dacht dat haar baby als enige slecht sliep. Maar op haar blog vertelt Wendy Wisner over een recent onderzoek, waaruit blijkt dat de meeste baby’s slechte slapers zijn.
Lees verder onder de advertentie
‘Mijn eerste zoon viel pas na drie kwartier wiegen en sussen in slaap’, vertelt Wendy. ‘En daarna was hij vaak wakker. Tot hij vier jaar oud was, was hij zelfs elke nacht minstens één keer op.’
Lees verder onder de advertentie
Ook haar tweede zoon bleek een slechte slaper. ‘Hij had de leuke gewoonte om middenin de nacht uren achter elkaar rechtop te zitten, zonder reden. Gewoon lekker in de ruimte te staren. Ook hij sliep pas door toen hij vier was.’
Niet de enige
Wendy dacht dat haar zoons de slechtste slapers ooit waren, maar deelde haar zorgen daarover niet met anderen. ‘Ik wilde niet dat andere ouders mij daar de schuld van zouden geven. Dat ik ze bijvoorbeeld slechte slaapgewoonten zou aanleren.’
Pas toen ze er na een paar jaar wel met anderen over sprak, merkte ze dat ze niet de enige was. ‘De meeste van hen hadden ook slechte slapers.’
Zorgen
Op haar blog haalt ze ook een recent onderzoek aan over dit onderwerp. ‘Daarbij werden van 5700 Finse kinderen de slaapgewoonten onderzocht. Wat bleek: het is heel normaal dat baby’s en peuters de tijd nemen om in slaap te vallen én middenin de nacht wakker te worden’, zegt Wendy.
Lees verder onder de advertentie
‘Zo hebben kinderen van zes maanden gemiddeld twintig minuten nodig om in slaap te vallen. En worden de meeste kinderen ’s nachts wakker tot ze ongeveer twee jaar oud zijn.’
Ook ouders werden meegerekend in het onderzoek. ‘Veertig procent van de ouders van kinderen van acht maanden, maakt zich zorgen over de slaapgewoonten van hun baby’, zegt Wendy. ‘Maar volgens de onderzoekers is dat eigenlijk niet nodig, als je kind goed groeit en zich goed ontwikkelt.’
Danique Bossers (32) is CEO van mode-imperium Most Wanted en maakt de podcast Unfinished Business met verloofde Pieter Musters. Ook is Danique open over de ziekte endometriose, waar ze aan lijdt en aan geopereerd is. Ze maakte een podcastaflevering met specialist Maddy Smeets over deze slopende ziekte.
Anne-Marie en haar vriendin Laura verwachten in april hun eerste kindje en zoals veel aanstaande ouders, wilden ze graag een 3D-echo laten maken. In de ochtendshow met Mattie en Marieke deelde de zwangere nieuwslezeres haar eerste (en waarschijnlijk laatste) ervaring met de welbekende 3D-echo.
Elke moeder kent zo’n strijd. Zo’n totaal onnodige, maar toch eindeloos durende strijd met een peuter. En als je dan ook nog eens commentaar krijgt van een onbekende op straat doet dat je spreekwoordelijke emmer helemaal overlopen. Jade (30) vertelt er meer over.
Waterparels, ook wel bekend als Orbeez of water beads, zijn kleine, kleurrijke balletjes die water absorberen en in omvang toenemen. Hoewel ze populair zijn als sensorisch speelgoed, kunnen ze ook gevaarlijk zijn.
Er zijn van die vrouwen die meteen wisten: “Een dochter, dat past perfect bij mij!” Niet zo gek, want ze hadden al een zwak voor roze glitterjurkjes, vlechtkunst op topniveau en high tea’s met mini-sandwiches.