Als Floor een positieve zwangerschapstest in haar handen heeft, zakt de grond onder haar voeten vandaan. Ze is al moeder, heeft een druk leven op sociaal- en werkgebied en het hoofdstuk baby’s al een tijd geleden afgesloten. Nu was ze ongewenst zwanger.
Lees verder onder de advertentie
Floor: “Als eind dertiger met een man en een paar kids had ik mijn leven aardig op de rit. Het laatste kind bijna uit de luiers en op naar een nieuwe fase in ons leven, zonder baby’s. De tropenjaren zijn zo goed als voorbij en daar keken mijn man en ik erg naar uit.
Lees verder onder de advertentie
Ongewenst zwanger: nog een kindje erbij voelde niet eerlijk
Toen kwam het moment dat ik aan alles voelde dat ik zwanger was. Een test deed mijn vermoeden bevestigen. De grond zakte even onder m’n voeten vandaan, want hoewel er in ons hart nog alle ruimte is voor een kindje, is de wens er niet meer. Na mijn laatste zwangerschap en bevalling, wist ik dat dat de laatste zou zijn. Ik had zelfs alle babyspullen zoals de wagen en het ledikant de deur al uit gedaan. Ook mijn lijf was er wel klaar mee, merkte ik.
Lees verder onder de advertentie
Tegenover mijn kinderen vond ik het ook niet helemaal eerlijk. We zijn gewend aan een bepaalde levensstijl en dat zou echt wel gaan veranderen met een vierde. Verder vond ik het nu soms al lastig om alle aandacht goed te verdelen over elk kind.
Als eind dertiger naar de abortuskliniek
Dan ben je dus moeder van drie kinderen en weer zwanger. Ongewenst zwanger dit keer. Hoe kan je dat laten gebeuren, zou je denken. En dat verwijt ik mezelf ook nog steeds, al kan ik daar helemaal niks mee natuurlijk. In een onvoorzichtig moment is het gebeurd en dan is niet terug te draaien. Nu moesten we op de blaren zitten en een keuze gaan maken.
Na vele gesprekken met mijn man waaruit de keuze van ons beide al duidelijk naar voren kwam, belde ik met een abortuskliniek. Al een paar dagen later kon ik daar terecht. Zo fijn hoe dat geregeld is in Nederland. In het gesprek met de verpleegkundige vertelde ik dat ik me een beetje dom voelde. Als een walk of shame. Dat ik als eind dertiger daar zat. Ze reageerde superlief en zei dat de meeste vrouwen die bij haar komen, al kinderen hebben en boven de 35 jaar oud zijn. Dat steunde me toch wat meer in mijn keuze.
Rouwen om de keuze
Ik werd heel goed behandeld en kon na een paar uur alweer naar huis. Met een leeg hart en een lege baarmoeder. Hoewel de keuze juist was, voelde het zo onnatuurlijk om dit te doen. Omdat ik nog maar heel pril zwanger was, ga ik er vanuit dat er nog geen hartje klopte. Dat verzacht de beslissing een klein beetje. Een kindje laten opgroeien, terwijl het in alle opzichten niet past in je leven, dat vond ik voor niemand eerlijk. Dit was de juiste keuze, maar ik rouw er wel om.”
Lees verder onder de advertentie
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Danique Bossers (32) is CEO van mode-imperium Most Wanted en maakt de podcast Unfinished Business met verloofde Pieter Musters. Ook is Danique open over de ziekte endometriose, waar ze aan lijdt en aan geopereerd is. Ze maakte een podcastaflevering met specialist Maddy Smeets over deze slopende ziekte.
Anne-Marie en haar vriendin Laura verwachten in april hun eerste kindje en zoals veel aanstaande ouders, wilden ze graag een 3D-echo laten maken. In de ochtendshow met Mattie en Marieke deelde de zwangere nieuwslezeres haar eerste (en waarschijnlijk laatste) ervaring met de welbekende 3D-echo.
Elke moeder kent zo’n strijd. Zo’n totaal onnodige, maar toch eindeloos durende strijd met een peuter. En als je dan ook nog eens commentaar krijgt van een onbekende op straat doet dat je spreekwoordelijke emmer helemaal overlopen. Jade (30) vertelt er meer over.
Waterparels, ook wel bekend als Orbeez of water beads, zijn kleine, kleurrijke balletjes die water absorberen en in omvang toenemen. Hoewel ze populair zijn als sensorisch speelgoed, kunnen ze ook gevaarlijk zijn.
Er zijn van die vrouwen die meteen wisten: “Een dochter, dat past perfect bij mij!” Niet zo gek, want ze hadden al een zwak voor roze glitterjurkjes, vlechtkunst op topniveau en high tea’s met mini-sandwiches.