Ga je scheiden? Regel de grafrechten van een overleden kind in het ouderschapsplan of echtscheidingsconvenant, bepleit Nicole Pelser (52).
Lees verder onder de advertentie
In 1999 verloor Nicole haar dochter Isa, vijf dagen na de geboorte. Omdat wetgeving bepaalt dat slechts één persoon grafrechten op zijn naam mag schrijven, is haar ex-man nu de enige met zeggenschap over het graf. Onlangs is Nicole een petitie gestart, om aandacht te vragen voor het onderwerp.
Lees verder onder de advertentie
Zeggenschap
Nicole scheidde zes jaar geleden. Niemand wees haar op de regelgeving rond grafrechten, zegt ze. Dit jaar is het twintig jaar geleden dat Isa overleed. Omdat de grafrechten tot twintig jaar waren afgekocht, wilde de begraafplaats nu weten wat moest gebeuren met het graf. Wilden ze de rechten verlengen, of het graf ruimen? Toen ontdekte Nicole dat zij daar geen zeggenschap over had.
Lees verder onder de advertentie
Tweede Kamer
Volgens de moeder hebben veel gescheiden ouders met een overleden kind hiermee te maken. Met de petitie wil ze aandacht vragen bij de Tweede Kamer, om de grafrechten goed te regelen. Indien vermelding in het – verplichte – echtscheidingsconvenant of ouderschapsplan juridisch niet voldoende is, hoopt ze op een wetswijziging, die het mogelijk maakt om de graf- of urnrechten op naam van beide ouders te zetten.
Lees verder onder de advertentie
Vind jij ook dat de grafrechten van een overleden kind vastgelegd moeten worden in het echtscheidingsconvenant? Hier kun je de petitie ondertekenen.
Danique Bossers (32) is CEO van mode-imperium Most Wanted en maakt de podcast Unfinished Business met verloofde Pieter Musters. Ook is Danique open over de ziekte endometriose, waar ze aan lijdt en aan geopereerd is. Ze maakte een podcastaflevering met specialist Maddy Smeets over deze slopende ziekte.
Anne-Marie en haar vriendin Laura verwachten in april hun eerste kindje en zoals veel aanstaande ouders, wilden ze graag een 3D-echo laten maken. In de ochtendshow met Mattie en Marieke deelde de zwangere nieuwslezeres haar eerste (en waarschijnlijk laatste) ervaring met de welbekende 3D-echo.
Elke moeder kent zo’n strijd. Zo’n totaal onnodige, maar toch eindeloos durende strijd met een peuter. En als je dan ook nog eens commentaar krijgt van een onbekende op straat doet dat je spreekwoordelijke emmer helemaal overlopen. Jade (30) vertelt er meer over.
Waterparels, ook wel bekend als Orbeez of water beads, zijn kleine, kleurrijke balletjes die water absorberen en in omvang toenemen. Hoewel ze populair zijn als sensorisch speelgoed, kunnen ze ook gevaarlijk zijn.
Er zijn van die vrouwen die meteen wisten: “Een dochter, dat past perfect bij mij!” Niet zo gek, want ze hadden al een zwak voor roze glitterjurkjes, vlechtkunst op topniveau en high tea’s met mini-sandwiches.