Ga je scheiden? Regel de grafrechten van een overleden kind in het ouderschapsplan of echtscheidingsconvenant, bepleit Nicole Pelser (52).
Lees verder onder de advertentie
In 1999 verloor Nicole haar dochter Isa, vijf dagen na de geboorte. Omdat wetgeving bepaalt dat slechts één persoon grafrechten op zijn naam mag schrijven, is haar ex-man nu de enige met zeggenschap over het graf. Onlangs is Nicole een petitie gestart, om aandacht te vragen voor het onderwerp.
Lees verder onder de advertentie
Zeggenschap
Nicole scheidde zes jaar geleden. Niemand wees haar op de regelgeving rond grafrechten, zegt ze. Dit jaar is het twintig jaar geleden dat Isa overleed. Omdat de grafrechten tot twintig jaar waren afgekocht, wilde de begraafplaats nu weten wat moest gebeuren met het graf. Wilden ze de rechten verlengen, of het graf ruimen? Toen ontdekte Nicole dat zij daar geen zeggenschap over had.
Lees verder onder de advertentie
Tweede Kamer
Volgens de moeder hebben veel gescheiden ouders met een overleden kind hiermee te maken. Met de petitie wil ze aandacht vragen bij de Tweede Kamer, om de grafrechten goed te regelen. Indien vermelding in het – verplichte – echtscheidingsconvenant of ouderschapsplan juridisch niet voldoende is, hoopt ze op een wetswijziging, die het mogelijk maakt om de graf- of urnrechten op naam van beide ouders te zetten.
Lees verder onder de advertentie
Vind jij ook dat de grafrechten van een overleden kind vastgelegd moeten worden in het echtscheidingsconvenant? Hier kun je de petitie ondertekenen.
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
1 April is voor kinderen een feestdag op zich. Geintjes bedenken, mensen foppen en dan gierend van het lachen kijken of iemand erin trapt. Maar dit jaar liep het bij Keesje thuis nét even anders dan gepland. Of nou ja, misschien juist precies zoals gepland: een Tikkie voor iedereen!
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Merel had nooit gedacht zó’n moeder te worden en vond thuisblijfmoeder eigenlijk een beetje een vies woord. En haar baan was toch ook best leuk? Maar toen ze weer ging werken na haar verlof, wist ze ineens helemaal niet meer wat er nou zo leuk aan was geweest.