Sara van Gorp is hoofdredacteur van Kek Mama en moeder van zoons Ko (7) en Toon (2). Elke maand schrijft ze over zichzelf en haar gezin.
Lees verder onder de advertentie
‘Mam, wanneer is Toon jarig? Want dan geef ik hem geen cadeautje, hij is zó enorm irritant.’ (Toon blijft aan Ko trekken om baltikkertje te spelen terwijl hij echt niet wil.) Een kwartier later. ‘Ahhh, wat is Toon toch scháttig! Ik ben zó blij dat ik een broertje heb.’ (Toon vroeg op zijn allerliefst: ‘Wat wil jij op tv kijken Ko?’)
Lees verder onder de advertentie
Zevenjarigen zijn kort van geheugen. En eerlijk gezegd: sinds ik moeder ben, ben ik het ook. Ik kan witheet van wanhoop en woede zijn als Toon en Ko voor acht uur ’s ochtends al minimaal tien clashes hebben gehad in de categorie ‘ik wil precies spelen met dat wat hij heeft’. (Sinds kort pak ik de brandweerauto/piratenvlag/Skylander dan af, werkt vooralsnog afdoende.) Om meteen erna instant te smelten als Ko vredig op de bank Dribbel-boeken aan zijn broertje voorleest.
Treinparcoursen bouwen om half zes ’s ochtends
Net zoals ik never nooit jaloers op iemand ben geweest. Totdat ik slaaphooligan Toon kreeg en ik jarenlang ’s ochtends om half zes treinparcoursen aan het bouwen was. ‘Ik krijg mijn dochter ’s ochtends echt haar bed niet uit, hoe moet ik nou zorgen dat ik op tijd op school kom?’ Groen van jaloezie ben ik op al die ouders die uitslaapkinderen hebben. Sinds een maand of twee wordt Toon rond half zeven wakker en ik klop dagelijks af op alles wat ik tegenkom. En als het dan toch weer een keer half zes is, smelt ik als hij tegen me aankruipt en murmelt: ‘Mama, ik vind jou zohooo lief.’
Lees verder onder de advertentie
Sara van Gorp (42) is hoofdredacteur van Kek Mama en woont samen met Mark en zoons Ko (6) en Toon (1).
In Kek Mama 09-2017 lees je een geestig verhaal waarin Julia haarfijn de zeven moederzonden fileert. Het nummer koop je hier.
Schoolgroepsapps met andere moeders, het is voer voor smeuïge en soms ronduit bizarre verhalen. Zo ook het verhaal van Fieke. Zij schoot het cadeau voor de juf aan het eind van het jaar voor en nu weigert een moeder haar deel via de Tikkie te betalen.
Ziggy kiest voor een unieke babynaam voor haar dochter, geïnspireerd door een bekende actrice. Haar moeder vreest echter dat deze keuze tot pesterijen zal leiden.
Sommige situaties zorgen voor sprakeloze momenten. Pas achteraf doet je brein z’n werk en bedenk je je wat je eigenlijk had kunnen doen of zeggen. Florine, moeder van twee kinderen, ervaarde het onlangs in de supermarkt.
Astleigh en Rowan, bekend van Married At First Sight, zijn trotse ouders geworden van een dochtertje. Het stel zit op een roze wolk, maar verbaast zich ook over een situatie: wildvreemden die zomaar je baby in de kinderwagen aanraken. Daar heeft kersverse papa Astleigh nu iets op bedacht: een baby-button.
Het griepvirus heerst en dat betekent dat je als moeder regelmatig met onverwachte momenten moet dealen. Zo ook Maartje, die haar zieke kleuter Esmée een oppepper wilde geven met een warm bad. Dat liep alleen anders dan verwacht.
Het is je vast niet ontgaan: de griep en heerst en hoe! Als je kleintje door het virus is geveld, wil je natuurlijk niets liever dan dat hij of zij zich snel weer kiplekker voelt. Maar wist je dat er dingen zijn die dokters nóóit doen bij griep? Daar kunnen we van leren.