Dol zijn op je kinderen, maar ze soms ook achter het behang kunnen plakken en je dan afvragen: waarom wilde ik ook alweer moeder worden? Herkenbaar? Blogger Wendy Wisner beschrijft deze onzekerheden en wat je eraan kunt doen.
Lees verder onder de advertentie
Wendy is gek op haar kinderen, maar net als elke andere moeder ziet ze het soms helemaal niet zitten. ‘Als mijn kinderen me op zaterdagochtend om vijf uur wakker maken en de rest van de dag schreeuwen en huilen om de kleinste dingen, word ik ook chagrijnig en ongeduldig. Soms zit ik er zo doorheen, dat ik denk: waarom wilde ik dit ook alweer?’, schrijft ze op haar blog.
Op dat soort momenten realiseert Wendy zich dat ze amper tijd heeft voor zichzelf. ‘Ik kan weinig sporten en heb al in geen drie jaar een boek gelezen.’ Ze dacht dat het ouderschap gemakkelijker zou worden als haar kinderen wat ouder werden, maar dat valt tegen. ‘Zoals het nu naar uit ziet, zal ik nooit tijd kunnen besteden aan mezelf. Want sinds de geboorte van mijn eerste, staat mijn teken in het leven van mijn kinderen.’
Lees verder onder de advertentie
‘Het wordt beter’
Wendy schrijft op haar blog dat veel moeders zich in haar verhaal zullen herkennen. ‘Voor veel vrouwen zijn dit soort gedachten deprimerend. Maar de vraag is: wat doe je ermee?’ Ze geeft als voorbeeld dat je je kind troost als hij een slechte dag heeft. ‘Doe hetzelfde voor jezelf’, raadt ze aan. ‘Zet je kinderen voor een iPad zodat je lekker lang kunt douchen. Of zeg een vergadering op je werk af zodat je naar de kapper kunt. Tijd voor jezelf is soms echt een must.’
Lees verder onder de advertentie
Daarnaast moet je volgens Wendy onthouden dat het in de toekomst écht makkelijker wordt. ‘Er komt een dag dat je kinderen doorslapen en zelfs een dag dat je huis weer leeg en stil zal zijn. Tot die tijd zijn die neerslachtige gevoelens die je soms voelt, heel normaal. Je kunt een goede moeder zijn en tegelijkertijd soms een hekel aan het moederschap hebben.’
Een speeldagje bij een vriendin klinkt onschuldig, toch? Voor Brenda veranderde het in een dure les toen haar dochter Ellie per ongeluk een vaas omstootte. Wat volgde, was een Tikkie van 350 euro en een hoop gedoe.
Dat het ouderschap uitdagend is, hoeven we je niet te vertellen. Er is geen handboek en er is geen one size fits all. Logisch dus dat je soms met vragen en dilemma’s zit. Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week: Sacha (33) vraagt zich af hoe ze om moet […]
Het leuke aan de feestdagen is dat de hele familie bij elkaar komt. Het lastige aan de feestdagen is óók dat de hele familie bij elkaar komt. Geen zin in ruzie of gedoe wegens botsende karaktertjes? Neem dan deze handleiding ter harte.
We vlogen het afgelopen jaar van de ene zwangerschapsaankondiging naar de andere. Hoog tijd om al het babynieuws op een rijtje te zetten: deze BN’ers verwachten een baby in 2025.
Joshua Nolet, de zanger van Chef’Special, is vorige maand opnieuw vader geworden van dochter Jones. Maar bij een pasgeboren baby horen niet alleen roze wolken, maar ook – jawel – slapeloze nachten. En dat ervaart Joshua nu volop.