Soms moet je de boel gewoon de boel laten, vindt blogger en moeder Janelle Hanchett. Opruimen komt later wel.
Lees verder onder de advertentie
‘Of ik me daar schuldig over voel? Totaal niet’, schrijft ze op Facebook.
Lees verder onder de advertentie
‘Ik doe even niets meer’
Gisteravond nog liet Janelle een rotzooi achter in de keuken. ‘Ik liep ervan weg’, vertelt ze. ‘Mijn kinderen ruimden het niet op en mijn man was met iets anders bezig. Ik dacht ‘fuck it’. Vandaag doe ik even niets meer voor jullie of in het huis.’
‘Falen’ mag, vindt de blogger. ‘Ik bepaal zelf wat ik doe (of niet doe), want moeders zijn ook maar mensen. Je hoeft niet 24/7 in het spel te zitten. Je mag het spel best eens verlaten of vergeten dat je erin zat. Je verwachtingen bijstellen is een van de belangrijkste dingen die mijn kinderen mij hebben laten inzien. Vooral voor mezelf. Dus ‘team rommelkeuken’, hou vol.’
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Suus (34) hoort ze wel fluisteren op het schoolplein. Of als ze binnenkomt op een kinderfeest. Want hoe goed ze het ook voorheeft met haar collega-ouders, die lijken haar adviezen niet op prijs te stellen.
Marloes (33) is redacteur bij Kek Mama en woont met vriend, peuter (3) en baby (10 maanden) in Arnhem. Ze schrijft in haar columns over hoe ze het hoofd boven water houdt in haar chaotische gezinsleven en de overgang van één naar twee kinderen. Deze week over: de eerste wendag op de basisschool.
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).