
Dit is de beste leeftijd om zwanger te worden
We hebben het allemaal wel eens gehoord: ‘De biologische klok tikt!’ Maar is er écht een beste leeftijd om zwanger te worden?
Een ouderwetse seksmarathon met je partner? Heerlijk. Maar pas op: voor je het weet, heb je onverwacht publiek.
Jasmijn (33), moeder van Pleun (2,5):
“Vroeger gingen mijn vriend en ik graag naar festivals, waar we ook weleens een pilletje namen. Door corona stond dat even on hold, maar het jaar daarna gingen we met vrienden naar Mysteryland.
We brachten de baby naar mijn ouders en hadden een ouderwets gekke dag, mede door het pilletje. Thuis maakten we er nog een eigen feestje van: dansten in de kamer, hadden eindelijk weer tijd voor goede seks en zaten urenlang te praten.
Zo lang, dat we helemaal vergaten dat mijn moeder om elf uur Pleun kwam brengen. Op dat moment waren wij net weer aan een seksmarathon begonnen. Mijn moeder moest wel zes keer aanbellen voordat ik opendeed. Toen ze mijn verhitte gezicht zag, bood ze heel lief aan ‘nog even met Pleun naar de kinderboerderij te gaan’. Gaf ons net de tijd om weer enigszins te ontnuchteren.”
Amanda (44), moeder van Lucas (14) en Oscar (12):
“Afgelopen zomer maakten we met onze jongens een rondreis van vier weken door het zuiden van Amerika. Het was in één woord geweldig. Vooral omdat we zoveel samen deden als gezin en Lucas en Oscar geen seconde taalden naar hun Playstations en iPads.
Minder fijn was dat we in die maand geen moment voor onszelf hebben gehad. Vanwege de kosten deelden we steeds een hotelkamer met zogenaamde queen beds: twee redelijk smalle tweepersoonsbedden. Soms lagen we ieder met een kind in bed, soms samen, maar er was letterlijk en figuurlijk weinig ruimte om te seksen. Ook niet omdat ik nogal luidruchtig ben als we vrijen.
Na tweeënhalve week trok mijn man Simon het niet meer. Toen de kinderen diep in slaap waren, duwde hij een washandje in mijn mond: ‘Bijt hier maar op, dan maak je geen lawaai.’ We hebben er vreselijk om gelachen, maar het werkte. Wel was het een eenmalige actie, want seks hebben met twee kinderen op gehoorsafstand voelde toch redelijk ongemakkelijk.”
Het seksleven van Milou was niet zo spannend meer. Maar dat wist ze nieuw leven in de blazen door uit haar comfort zone te gaan. Haar verhaal lees je hier.
Ga voor me-time met Kek Mama Magazine!