Je werkt allebei, maar in huis zijn de taken niet zo gelijkmatig verdeeld. Herkenbaar? Blogger Wendy Wisner heeft een man die z’n handen regelmatig uit de mouwen steekt, maar vond toch dat er iets moest veranderen.
Lees verder onder de advertentie
Verjaardagscadeautjes
Koken, het huishouden doen, de familieagenda bijhouden: bij Wendy thuis komt het meeste op haar schouders neer. ‘Daar gingen we, toen we achttien jaar geleden trouwden, niet vanuit’, schrijft ze op haar blog. ‘Maar het is nou eenmaal zo gelopen. Ik was gewoon beter in koken en schoonmaken.’
Lees verder onder de advertentie
Haar man doet echter niet niks. ‘Hij brengt de kinderen naar sporten, helpt ze met hun huiswerk. Hij zal nooit zeuren als ik hem vraag iets in huis te doen. Maar: hij is niet voortdurend op zoek naar verjaardagscadeautjes. Hij denkt niet na over welke dingen we in het weekend kunnen doen. De mentale belasting van al die kleine dingen binnen ons gezin, komt op mij neer.’
Wendy vraagt zich af of de oorzaak in onze cultuur zit. ‘Is het niet gewoon zo dat de vrouw beter in koken, schoonmaken en dat soort dingen is, dus dat dat het standaard rollenpatroon is? Is de biologie hier de schuld van?’ Toch kent ze ook genoeg mannen en vrouwen die niet in het standaard rollenpatroon vallen. Zelf heeft ze het afgelopen jaar geprobeerd thuis iets te veranderen. ‘Ik ben meer gaan werken en kan niet meer álles doen, dus mijn man en ik hebben hierover gepraat: hoe kunnen we alle taken nog eerlijke en gelijkmatiger verdelen? Beetje bij beetje maken we nu stappen vooruit.’
Lees verder onder de advertentie
Perfectionisme
Het afgelopen jaar heeft ze zelf ook een belangrijke les geleerd. ‘Dat ik een deel van m’n perfectionisme moet loslaten. Ja, misschien ben ik beter in koken en schoonmaken en boodschappen doen, maar ik moet hem ook dingen laten doen. Ook al gaat er soms iets kapot of komt hij met het verkeerde thuis. Misschien boekt hij vooruitgang als ik hem gewoon z’n gang laat gaan.’
Actrice en zangeres Birgit Schuurman (47) is altijd al druk, druk, druk in haar hoofd geweest. Toch kwam de ADHD-diagnose pas toen ze 45 was. Ze is samen met Sander en moeder van Chico (16) en Jimi (3).
Iedere moeder heeft geheimen. De een eet stiekem chocolade in de badkamer, de ander liegt over hoeveel schermtijd haar kinderen écht krijgen. Maar sommige geheimen gaan verder dan kleine leugentjes om bestwil. Kaya (36) heeft een bijbaan die niet aan het licht mag komen.
Een slaapfeestje voor zevenjarige meiden: cupcakes versieren, nagels lakken en een film kijken met popcorn. Klinkt als een droom, toch? Tot blijkt dat de matching pyjama’s van het feestje meer weg hebben van lingeriesetjes…
Vandaag start de nieuwe campagne van stichting Hartekind: ‘Elk kinderhart dat stopt, is er één te veel’. Wij spraken ambassadeur, comedian en moeder van een hartekindje Nienke Plas over de roerige start van haar dochter Harley en hoe het nu met haar gaat. “Ik besef elke dag hoeveel geluk we hebben gehad.”
Jitske’s dochter Ivy zit sinds dit jaar op de basisschool. Elke woensdagmiddag hoopt haar dochter met iemand te kunnen spelen maar dit lukt maar zelden. Moet ik me zorgen maken, vraagt Jitske zich af?