Blogger Sa’iyda Shabazz is enig kind en heeft dit nooit erg gevonden. Toch voelt haar moeder zich schuldig.
Lees verder onder de advertentie
‘Ze gunde me altijd een broertje of zusje’, schrijft ze op Scary Mommy. ‘En dat terwijl ik het juist fijn vond om alleen te zijn.’
Niet delen
Sa’iyda vindt het raar dat ouders voor een tweede kind gaan omdat ze niet willen dat hun eerste kind ‘alleen’ is. ‘Je bent hem of haar geen broertje of zusje verschuldigd. Ik kan me nog herinneren dat mijn ouders mij als kleuter vroegen of ik het leuk zou vinden als mijn moeder nog een kind zou krijgen. Ik zei nee. En ik heb hier nooit spijt van gehad.’ Ook Sa’iyda’s zoon zit naar eigen zeggen niet te wachten op een babybroertje of -zusje: hij wil zijn moeder niet delen.
De blogger ziet enig kind zijn zelfs als een voordeel: ‘Je bent genoodzaakt om creatief te zijn, want als je niemand hebt om mee te spelen, moet je zelf iets bedenken. Hierdoor heeft mijn zoon geen moeite om uren met zijn LEGO of favoriete treinen te spelen.’ En ben je bang dat je kind zich eenzaam gaat voelen? Dan heeft Sa’iyda een tip: neem ‘m mee naar een speeltuin, de McDonalds of een plek waar hij met andere kinderen kan spelen. Ouders moeten alleen voor een tweede kind gaan als ze dat zélf echt willen. Niet omdat de maatschappij dat van ze verwacht.’
Het kabinet presenteert de voorjaarsnota met maatregelen die de portemonnee van veel Nederlanders raken. Belastingverhogingen en een verlaging van het kindgebonden budget staan centraal in de plannen om de begroting sluitend te krijgen.
Iedere zwangere vrouw droomt van haar perfecte babyshower: een feest vol liefde, verrassingen en alle aandacht voor haar en de baby. Maar wat als je die bijzondere dag ineens moet delen?
Iedere ouder maakt fouten. Kleine, grote, gênante – het hoort erbij. En meestal kun je er achteraf hartelijk om lachen. Maar soms ook niet. Carlijn baalt nog altijd dat haar dochter zilveren tanden heeft door haar fout.
Een fijne oppas vinden is een zegen. Want als ouder is het een klein wonder als je iemand vindt die je leuk vindt, betrouwbaar is én altijd beschikbaar. Maar soms bezorgt zo’n zegen je ook bijna een hartaanval. Als je een Tikkie van 800 euro krijgt bijvoorbeeld.
Zangeres Eva Simons, die dit jaar de rol van Maria speelt in The Passion, deelt een intens persoonlijk verhaal. Tijdens een repetitie voor de paasvertelling kreeg ze een miskraam. “Het was intens verdrietig.”
“Ik vroeg het eigenlijk gewoon voor de grap…” Dat schrijft de 28-jarige Natallia Tarrien over het moment dat ze ChatGPT raadpleegde vanwege een vreemd gevoel in haar kaak. Wat begon als een onschuldig gesprekje met een chatbot, eindigde met een spoedopname, een bevalling en… het redden van haar leven.