Dat ging ff mis: ‘Eindelijk had ik de juf een toepasselijks cadeau gegeven, dacht ik’

juf cadeau Beeld: Canva
Joan Makenbach
Joan Makenbach
Leestijd: 3 minuten

Elke maand vertelt een moeder over het moment in het moederschap waarop het even he-le-maal misging. Joan kwam met een opmerkelijk cadeau voor de juf.

Lees verder onder de advertentie

Joan (50), relatie met Dennis (49), moeder van Logan (10).

“‘Oh nee!’ gilde ik, toen ik mijn vader zijn Vaderdagcadeau zag uitpakken en hij enigszins verbaasd een rood notitieboekje omhooghield. Dit kon niet waar zijn. Mijn vader keek me vragend aan. Wat was er zo erg? ‘Je hebt het verkeerde cadeau!’ riep ik uit. ‘Dit was bedoeld voor Logans juf!’

Lees verder onder de advertentie

Cadeau’s

Precies in de week van Vaderdag viel ook de jaarlijkse Juffen- en Meesterdag. Meestal kwam ik daar de avond tevoren achter en moest ik in mijn voorraadkast graaien naar iets chocolade-achtigs. Dit keer was ik gelukkig op tijd en kon ik iets toepasselijks kopen. Bij de boekhandel haalde ik voor Logans juf en meester (ze hebben een duobaan) mooie leren opschrijfboekjes. Voor hem een met een zwarte kaft, voor haar de rode versie.

Lees verder onder de advertentie

Nu ik er toch was, kocht ik ook een cadeau voor mijn vader: een biografie over Rob Rensenbrink, een jaren zeventigvoetballer. Niet erg bekend bij het grote publiek, maar mijn vader had een linkje met hem via een gemeenschappelijke vriend. Hij zou er erg verguld mee zijn, zo verwachtte ik. Ik liet alles feestelijk inpakken.

Lauwe reactie

Op woensdag was de Juffen- en Meesterdag en Logan nam zijn cadeaus mee. Na afloop informeerde ik bij hem hoe het was ontvangen. ‘Wel goed, denk ik’, zei hij. Ze had niks gezegd. Die enigszins lauwe reactie snapte ik volkomen op zondag.

Lees verder onder de advertentie

Niet alleen vond ik het bijzonder suf dat ik de presentjes door elkaar had gehaald, het betekende ook dat mijn zoon zijn juf vier dagen ervoor een voetbalbiografie had geschonken. En dan nog niet eens van een hele bekende als Cruijff of Messi, maar van de topschutter van Club Brugge. Die arme juf had zich natuurlijk geen raad geweten hoe te reageren.

Ik kon wel door de grond zakken. Meteen stuurde ik haar een excuusbericht. Logan liet ik de week erna het echte cadeau meenemen. Voortaan let ik extra goed op bij het geven van presentjes.”

Lees verder onder de advertentie

Ook Shalishah blunderde als moeder. Terwijl ze stond te douchen, belde haar kleuter 112. Je leest hier hoe dat is afgelopen.

Dit artikel staat in Kek Mama 07-2021.

Meest bekeken