Een leerkracht vertelt iedere week aan Kek Mama wat ze meemaakt. Deze keer: overblijfjuf Brenda (42) van groep 6.
Lees verder onder de advertentie
“Het is overblijf. De kinderen rennen, spelen en lachen. Ik sta samen met mijn collega op het plein en houd een oogje in het zeil. Dan komt er plots een groepje kinderen op me afgerend, hun gezichten lijkbleek van paniek. ‘Juf, Jamie gaat dood!’ roepen ze.
Lees verder onder de advertentie
112
Mijn hart slaat over. Ik kijk in de richting waar ze vandaan komen en zie Jamie staan. Hij houdt zijn keel vast, zijn ogen groot en angstig. Hij probeert te hoesten. Mijn benen bewegen automatisch die kant op. ‘Jamie, kun je ademen?’ vraag ik terwijl ik hem aankijk. Hij knikt, maar het gaat moeizaam. Tranen prikken in zijn ogen.
Lees verder onder de advertentie
Een andere leerling roept: ‘Hij had kauwgom, juf! Van huis meegenomen!’ Mijn hoofd werkt razendsnel. Hij kan nog ademen, maar het zit wel vast. Ik neem geen risico’s. Ik grijp mijn telefoon en bel direct 112. De kinderen staan eromheen, bezorgd en geschrokken.
De ambulance is er snel. Ze bekijken hem en besluiten dat hij mee moet naar het ziekenhuis om het stukje kauwgom eruit te halen. Mijn collega gaat met hem mee. Ondertussen bel ik zijn moeder. Haar geschrokken stem aan de andere kant van de lijn maakt het allemaal nog echter. Ze gaat richting het ziekenhuis.
Lees verder onder de advertentie
Even later, als de kinderen alweer in de les zitten, krijg ik een berichtje: het is gelukt. In het ziekenhuis hebben ze het stukje kauwgom eruit gehaald. Het was zo gepiept. Jamie heeft als troost een klein knuffelbeertje gekregen.
Mis niks van Kek
Volg ons kanaal en lees als eerste nieuwe verhalen en columns
Bijna dood
Een halfuur later stopt er een auto voor de school. Jamie stapt uit, zijn ouders achter hem. In zijn handen klemt hij trots het beertje. Hij wilde graag terug naar school, om het verhaal te vertellen. Je mag immers niet iedere dag met een echte ambulance mee.
Lees verder onder de advertentie
Zodra hij binnenkomt, stormt zijn klas op hem af. Met grote ogen en een brede grijns steekt hij het beertje in de lucht. ‘Ik was bijna dood! Maar ik leef nog!’ De klas luistert ademloos terwijl hij zijn spannende avontuur vertelt. De schrik van eerder lijkt alweer vergeten. Ik haal diep adem en glimlach. Dit had heel anders kunnen aflopen, maar gelukkig liep het goed af.”
Ook juf Saar had een onvergetelijke dag toen een leerling haar een geheim kwam vertellen. Een geheim dat écht niemand mocht weten. Je leest het hier.
Jamie Li is 22 weken zwanger van haar derde kindje. Aan Kek Mama vertelt ze over de onverwachte zwangerschap, McDonalds in de ochtend en de zoektocht naar de perfecte babynaam.
Een ex en een nieuwe partner in een ruimte: een recept voor drama of gewoon een gezellig feestje? Bianca hoopte op het laatste, maar kreeg het eerste. Want hoe ga je om met een jaloerse vriend, een ex met gevoel voor humor en een verjaardagsfeestje dat eindigt in een woordenwisseling?
Elsemieke (30) is samen met T (32), moeder van twee zoontjes (3,5 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Probeert op veel te weinig slaap, als eersteklas chaoot, wat van het moederschap te maken.
Je kent ze wel: die vaders die hun kind zonder jas in de regen laten staan omdat ‘ie toch een sterke weerstand moet opbouwen. Of die vrolijk in slaap vallen terwijl hun peuter met een schaar aan de haal gaat.