Na die hele fijne Indian summer begin september, zijn de temperaturen nu echt aan het zakken en staat de herfst om de hoek. Maak er het beste van en omarm het nieuwe seizoen door te gaan appels plukken met je kids. Zij lekker uitrazen in de boomgaarden, jij met koffie en appelgebak op het terras. Zo slecht is die herfst nog niet!
Lees verder onder de advertentie
September is dé appelpluk maand. En het moment om te leren aan je kinderen dat appels niet op magische wijze vanzelf in de supermarkt komen te liggen, maar in Nederland met de hand geplukt worden. Om je kinderen dit helemaal zelf te laten ervaren, kun je appels plukken bij verschillende fruitteeltboerderijen. Wij zetten de drie leukste plekken met appel-pluk-dagen voor dit weekend op een rij.
Lees verder onder de advertentie
1. De Olmenhorst landgoed
Landgoed Olmenhorst is de ultieme plek om de herfst te omarmen. Met speeltuin, boerderijwinkel en groot terras, waar je heerlijk kunt zitten in de najaarszon. (En bij slecht weer is er binnen ook genoeg plek in de Fruitloods).
Lees verder onder de advertentie
De zelfplukdagen beginnen op zaterdag 14 september en zijn ieder weekend en lopen door tot zondag 3 november. De Olmenhorst vind je op Lisserweg 481 in Lisserbroek. Check voor meer info hun website Olmenhorst appelplukdagen.
2. Boerderij de Kikkershoek
Bij Boerderij de Kikkershoek mag je zoveel appels plukken als je wilt en je betaalt alleen voor wat je oogst. Na het plukken de kinderen lekker spelen met de traptractoren en skelters.
Ook leuk: op de aftrapdag van het seizoen zaterdag 14 september kunnen kinderen een echte Hoeksche Waards kinder skelter rijbewijs krijgen. De Kikkershoek vind je in Mijnsheerenland op Maasweg 3. Check op de website meer informatie over de zelf-appel-pluk-dagen.
Lees verder onder de advertentie
3. Boerderij Nieuw slagmaat
In de boomgaard van boerderij Nieuw Slagmaat kun je niet alleen appels plukken, maar ook peren, kiwibessen en pompoenen. En hoe leuk: boer Huub en zijn broer Adrie vertellen je kinderen alles wat een boer dan precies het hele jaar doet om die lekkere appels daar te laten groeien in september.
Lees verder onder de advertentie
Naast het plukken vind je op de boerderij ook een maïsdoolhof (met uitkijktoren), kun je het slagmaat klompenpad lopen, met de huifkar op pad en natuurlijk verse appeltaart met slagroom eten op het terras. Boerderij Nieuw Slagmaat vind je op de Marsdijk 5 in Bunnik.
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Danique Bossers (32) is CEO van mode-imperium Most Wanted en maakt de podcast Unfinished Business met verloofde Pieter Musters. Ook is Danique open over de ziekte endometriose, waar ze aan lijdt en aan geopereerd is. Ze maakte een podcastaflevering met specialist Maddy Smeets over deze slopende ziekte.
Anne-Marie en haar vriendin Laura verwachten in april hun eerste kindje en zoals veel aanstaande ouders, wilden ze graag een 3D-echo laten maken. In de ochtendshow met Mattie en Marieke deelde de zwangere nieuwslezeres haar eerste (en waarschijnlijk laatste) ervaring met de welbekende 3D-echo.
Elke moeder kent zo’n strijd. Zo’n totaal onnodige, maar toch eindeloos durende strijd met een peuter. En als je dan ook nog eens commentaar krijgt van een onbekende op straat doet dat je spreekwoordelijke emmer helemaal overlopen. Jade (30) vertelt er meer over.
Waterparels, ook wel bekend als Orbeez of water beads, zijn kleine, kleurrijke balletjes die water absorberen en in omvang toenemen. Hoewel ze populair zijn als sensorisch speelgoed, kunnen ze ook gevaarlijk zijn.
Er zijn van die vrouwen die meteen wisten: “Een dochter, dat past perfect bij mij!” Niet zo gek, want ze hadden al een zwak voor roze glitterjurkjes, vlechtkunst op topniveau en high tea’s met mini-sandwiches.