Klimmen, klauteren en vooral lekker veel energie kwijt raken. Bij deze binnenspeeltuinen zit je vast wel goed. Kidsproof.nl – dé inspiratiewebsite op het gebied van activiteiten met kinderen – zocht de leukste winteruitjes bij elkaar.
Lees verder onder de advertentie
Schat, ik ben naar het eiland
Zet de koers maar uit naar Voorthuizen. In de enorme binnenspeeltuin van SchatEiland Zeumeren wacht een piratenavontuur. Kleine piraatjes kunnen hier goudzoeken, schatgraven, klimmen in de onderwaterwereld, balanceren over de eilanden en nog véél meer.
schateiland-zeumeren.nl
Lees verder onder de advertentie
Actie in de taxi
Hier raken kinderen hun energie wel kwijt. Speelbos Joure in Friesland is goed voor een paar uur klimmen, springen, gamen en rennen. Met een ballen vulkaan, springkussen, spookhuis, doolhof en peutereiland. Te veel om op te noemen. De koffie en limo staat in ieder geval klaar op het bosterras.
speelbosjoure.nl
Lees verder onder de advertentie
Bak met ballen
Een duikje nemen in de ballenbak of alle hoeken van de speeltoren verkennen. Voor kleine dondersteentjes is er bij Spelekids in Loosdrecht genoeg te doen. En met de gratis wifi kun jij ondertussen je volgende vakantie boeken of een paar uurtjes werken.
spelekids.nl
Lees verder onder de advertentie
Speeltripje
Ga je mee op stedentrip naar Speelstad? De Bubbeljungle in Leiderdorp is een echte speeltuindroom. Er zijn stoere Bubbelcars om in rond te rijden. Maar ook klimmen, springen en glijden kan hier in overvloed. Tip: check ook het spannende klimparcours, lasergamen in het riool én minigolf in the dark.
bubbeljungle.nl
Gooi alle huisregels maar uit het raam. In het Huis in de Heuvel van Plaswijckpark mag alles wat je thuis niet mag. Op het (trampoline)bed springen. En kliederen met badschuim. Er staat een boel kattenkwaad op het programma. En met mooi weer is ook in het buitengedeelte van dit Rotterdamse park een heleboel te zien en te doen.
plaswijckpark.nl
Lees verder onder de advertentie
Tijd vliegt
Van een spannend touwenparcours tot een freefall glijbaan in de boerenspeelschuur. Klok’uus in Zeeland is zo’n plek waar kinderen zich uuuuren vermaken. En jij? Er is een fijn restaurant waar je een warm drankje of lekker hapje krijgt voorgeschoteld.
klokuus.com
6e verdieping
Vroeger stond deze voormalige boerderij helemaal in het teken van witlof. Niet de grootste hit bij kinderen. Gelukkig is het middelpunt van De Belhamel nu een klimtoren van wel 6 verdiepingen. Zo, daar kan je wel wat mee! Verder is er een supergroot springkussen, een draaimolen en een mega buitenspeeltuin.
de-belhamel.nlSpeciaal voor de lezers van Kek Mama selecteerde Kidsproof.nl een heleboel winterse uitjes. Leuk! Kidsproof.nl is dé inspiratiesite voor gezinsuitjes en kinderactiviteiten in Nederland. De site is handig ingedeeld per regio, zo ontdek je makkelijk welke binnenspeeltuinen, skibanen en pannenkoekenrestaurants (en natuurlijk nog véél meer) er allemaal in de buurt zijn. Fijne winter.
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Patrick (53) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?
Kinderen verzinnen de gekste dingen om ergens onderuit te komen. Vaak met hele slechte smoezen die je zo doorziet, maar soms zijn ze slimmer dan je verwacht. Zo dacht Sylvia maandenlang dat haar dochter naar paardrijles ging, maar dat was helemaal niet zo.