Sommige wijken in Nederland zijn niet ingericht op meerdere auto’s per gezin. Het zoeken naar een parkeerplaats dichtbij huis is een ware opgave. Als je al een plek voor je auto vindt, dan kan je vervolgens een stuk lopen met je zware boodschappen.
Lees verder onder de advertentie
Dit komt doordat het gemiddelde aantal auto’s per huishouden toeneemt. Aan het begin van 2020 waren er in Nederland 8,7 miljoen auto’s en acht miljoen huishoudens, blijkt uit onderzoek. Omgerekend komt dat uit op gemiddeld net iets meer dan een auto per huishouden. Natuurlijk zijn de auto’s niet verdeeld over al die acht miljoen huishoudens.
Ruim een kwart, namelijk 26 procent, heeft geen auto. Ongeveer de helft van de huishoudens, 47 procent, heeft een auto en 21 procent heeft twee auto’s voor de deur staan (of dus juist heel ver achterin de straat). Er zijn ook huishoudens die maar liefst drie of meer auto’s hebben, namelijk zes procent.
Lees verder onder de advertentie
Dat het gemiddelde aantal auto’s per huishouden stijgt, blijkt wel uit de cijfers. Sinds 1990 is het aantal auto’s gestegen van 0,8 naar 1,1 auto per huishouden. De reden dat steeds meer gezinnen een of meer auto’s voor de deur hebben staan is dat ze zich afhankelijk voelen van het vervoersmiddel. Voor sommige ouders is het een noodzakelijke aankoop.
Gezinnen met jonge kinderen waarbij beide ouders werken, hebben gemiddeld vaak twee auto’s per huishouden. Ze hebben relatief hectische dagen met veel activiteiten rondom spitsuur. Deze gezinnen hebben dan ook een koosnaampje gekregen: spitsuurgezinnen.
Lees verder onder de advertentie
Ook oudere ouders, rond de leeftijd van vijftig jaar, hebben vaak meerdere auto’s voor de deur staan. Dit komt omdat zij oudere kinderen hebben, die nog geen eigen woning gevonden hebben, maar wel een auto hebben. Zo kunnen er zomaar drie auto’s bij een gezin horen.
Bijzonder weetje: in Nederland zijn zo’n 12.000 huishouden die meer dan zes (!) auto’s hebben. Daar zijn de financiële middelen in zo’n gezin er vaak wel naar.
Lees verder onder de advertentie
In de extra dikke special van Kek Mama lees je de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts €29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Iedere moeder heeft geheimen. De een eet stiekem chocolade in de badkamer, de ander liegt over hoeveel schermtijd haar kinderen écht krijgen. Maar sommige geheimen gaan verder dan kleine leugentjes om bestwil. Kaya (36) heeft een bijbaan die niet aan het licht mag komen.
Actrice en zangeres Birgit Schuurman (47) is altijd al druk, druk, druk in haar hoofd geweest. Toch kwam de ADHD-diagnose pas toen ze 45 was. Ze is samen met Sander en moeder van Chico (16) en Jimi (3).
Een slaapfeestje voor zevenjarige meiden: cupcakes versieren, nagels lakken en een film kijken met popcorn. Klinkt als een droom, toch? Tot blijkt dat de matching pyjama’s van het feestje meer weg hebben van lingeriesetjes…
Vandaag start de nieuwe campagne van stichting Hartekind: ‘Elk kinderhart dat stopt, is er één te veel’. Wij spraken ambassadeur, comedian en moeder van een hartekindje Nienke Plas over de roerige start van haar dochter Harley en hoe het nu met haar gaat. “Ik besef elke dag hoeveel geluk we hebben gehad.”
Jitske’s dochter Ivy zit sinds dit jaar op de basisschool. Elke woensdagmiddag hoopt haar dochter met iemand te kunnen spelen maar dit lukt maar zelden. Moet ik me zorgen maken, vraagt Jitske zich af?
Elke zondag vertelt een moeder over het verhaal achter het bedrag op haar bankrekening. Deze week: Op de betaalrekening van Rabia en Ivar staat precies genoeg om van rond te komen. Het bedrag dat ze verdiende met haar escortwerk tijdens haar studententijd staat veilig op een eigen rekening.